Avcılar, Otistik Çocuklar İçin Okul Yapacak

Gerçekleştirdiği marka projelerle sadece İzmir’in değil, tüm Türkiye’nin yapısal güçleri arasında yer alan Avcılar, çok anlamlı bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. “Otistik Çocuklar İçin Eğitime % l00 Destek Projesi” kapsamında Avcılar, Bayraklı’ya okul yapıyor.

Avcılar Onursal Başkanı Hikmet Avcı, Bayraklı’da 7 katlı bir okul yapmak için İzmir Valisi Mustafa Toprak ile protokol imzaladı. Hikmet Avcı, protokol imza töreninde şirket çalışmaları hakkında; “İnşaat firmamızın ilk temelleri 1989 yılında atıldı. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişimi ve istikrarlı büyümeyi hedefleyen firmamız, her geçen yıl gücüne güç kattı. 27 yıldır İzmir’de büyük projelere imza atan Avcılar ‘modernizmin mimarı’ vizyonuyla öncelikle İzmir için faydalı ve özgün projelere imza atmaktadır. Bugüne kadar; 3250 konut ve 455 işyeriyle toplamda 415.000 m² alana sahip inşaat projesini başarıyla tamamlayıp teslim etmiştir” dedi.

Valilik makamında gerçekleşen protokol töreninde; İzmir Valisi Mustafa Toprak, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Avcılar Onursal Başkanı Hikmet Avcı ve Avcılar Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı ile diğer ilgililer hazır bulundu.

Protokol töreninde konuşan Vali Mustafa Toprak; “Hayırseverimiz Avcılar tarafından yapılacak okulun adı “Hikmet Avcı Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi olacak. Konferans Salonu’na ise İdris Avcı Konferans Salonu ismi verilecek. 7 kattan oluşan okul binasının inşaatı Avcılar tarafından gerçekleştirilecek. Proje bir an önce tamamlanıp otistik çocuklarımızın ve ailelerinin istifadesine sunulacak. Size bu hayırseverliğinizden ötürü çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Toprak şöyle devam etti: “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, öğrencilerimizi, bir de dezavantajlı öğrencilerimizi koruyacak, kollayacak ve onları eğiterek hayata hazırlayacak engelliler okulu yapacaksınız. Size, ailenize ve firmanıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bu güzel faaliyet ve çalışmaların, diğer hayırseverlerimize ve imkânı yerinde olup hayır yapmak isteyenlere de örnek olmasını diliyorum.”

Projenin ilk temelleri iki yıl önce atıldı.

İzmir Valiliği iki yıl önce otistik çocuklar için Bayraklı Kaymakamlığı aracılığıyla, onları hayata bağlayacak, biraz olsun ailelerinin rahatlamasını sağlayacak bir etkinlik düzenlemiş ve bu etkinliğe Avcılar da sosyal sorumluluk bilinciyle destek olmuştu. Otistik çocuklara yönelik özel bir okul fikri, ilk bu etkinlikte ortaya çıkmış ve çoktandır böyle bir projeye hazırlanan Hikmet Avcı tarafından sahiplenilerek görev kabul edilmişti.

Image Image Image Image Image

Bu İçeriği Paylaş