İzmir'de dev yatırım 'Avcılar Effect'le start aldı

Avcılar, çevreyoluna 1 dakika ulaşım mesafesindeki yeni projesi "Effect" i tanıttı. Firmanın genç Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, "Modern bir yapıda mutlu bir yaşamı hedefledik" dedi.

Hilton Garden İnn Otel'de gerçekleşen tanıtım toplantısında projenin ayrıntıları hakkında bilgi aktarıldı. Avcılar Grubu'nun her yıl gençleştiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, Effect projesiyle birlikte büyümelerinin ivme kazanacağını söyledi. Yeşilova, Çamdibi ve Altındağ üçgeninde bulunan ve "Yeni Bornova" olarak adlandırılan bölgede önemli projelere imza attıklarını ve bugüne kadar 415 bin metrekare inşaat yaptıklarını belirten Avcı, 2020 yılına kadar 1 milyon metrekare inşaat yapmayı hedeflediklerini kaydetti. Bugüne kadar İzmir'e yarım milyar dolarlık yatırım yaptıklarını ifade eden Avcı, "Şimdi ki projemiz ise Kimyacılar Sitesi'nin bulunduğu alana yapacağımız Effect projesidir. Tamamlandığında yatırımcıya yüzde 50 oranında kazanç getirecek bir projedir ve 20 bin metrekare alan üzerine oturacaktır. Değeri ise 200 milyon dolardır. Her yöne çok rahat bir ulaşım sağlayan lokasyonda bulunmaktadır. Projede açık bir çarşı, misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz restoranlar, spor alanları, yüzme havuzu ve sosyal alanlar bulunacak. En önemlisi de 2 katlı kapalı bir otoparka sahip olacak. Bu proje ile çıtamızı üst noktalara çıkaracağız. Modern yaşam alanlarını, gönülden bağlı olduğumuz Türkiye'nin ve Ege'nin incisi İzmir'de yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 
 
Komşuluk güçlenecek 

Effect projesini uzun süren bir çalışma sonunda hazırladığını belirten proje mimarı Semiha Güneş, yarattıkları sosyal alanlarla komşuluğu güçlendirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Sanayi sitesinin dönüşümü anlamında İzmir'deki ilk büyük yatırım olan Effect içerisinde bir çarşı tasarladıklarını belirten Güneş, peyzaj ve su oyunlarına da büyük önem verdiklerini dile getirdi. Geniş koridorlu ferah konutlar tasarladıklarını belirten Güneş, "İnsanlar yalnızlaştı. Bu duruma son vermek ve komşuluğu güçlendirmek için sinema, teraslar ve spor alanları ayırdık. Bir apartman mantığından ziyade yaşayan bir alan oluşturmak istedik" dedi.

Yatırımcı zirveye çıkacak 

Avcılar'ın bugüne kadar yaptığı projelerde yatırımcının kazandığını belirten Avcılar Gayrimenkul Satış Müdürü Erdal Seyitler de, Effect'in yatırımcı karını zirveye çıkaracak bir proje olduğunu iddia etti. Fiyatların 199 bin liradan başlayacağı bilgisini aktaran Seyitler, kişiye özel satış modelleri sunduklarını söyledi. 

18 ayda bitecek 

Projenin başladığını ve hafriyat aşamasında olduğu bilgisini veren Avcılar Grubu Genel Müdürü Süleyman Aksoy da, İzmir'de ilk kez bir sanayi sitesinin dönüşüm gerçekleştirdiğini söyledi. Kimyacılar Sitesi'nin Effect projesi ile tam bir kentsel dönüşüm yaşayacağını kaydeden Aksoy, Avcılar olarak bugüne kadar yaptıkları projelerde kentsel dönüşüm konusunda önemli bir tecrübeye sahip olduklarını dile getirdi. 

Image Image

Bu İçeriği Paylaş