Yaşadığınız Alanı Havalandırın!

İnsanlar zamanlarının çoğunu ev, ofis, okul, hastane, alışveriş merkezi, spor salonları gibi kapalı alanlarda geçiriyor. Bu nedenle de açık ve taze hava yerine kapalı ortamlarda nüfus eden havayı soluyor.

Kapalı alanlarda teneffüs edilen hava bir süre sonra sağlığı olumsuz etkiliyor. Özellikle ofis, hastane, spor salonu gibi insanların bir arada yaşamak zorunda kaldığı binalarda, kapalı alandaki havayı solumak hastalığı solumakla bir tutulabilir. Bu nedenle kapalı alanların havalandırılması konusu büyük önem taşımaktadır.

Öncelikle kapalı ve dar alanların kolay havalandırılmaya müsait şekilde tasarlanması ve eşyaların temiz hava girişlerini engellemesini önlemek gerekmektedir. Pencerelerden içeri temiz havanın girmesine olanak verilmelidir.

Kapalı alanların neminin de kontrol altında tutulması özem arz etmektedir, çünkü alerjik yakınmalara yol açabilen küfü önlemek için rutubetin azaltılması gerekir; havalandırma yapılması bu neden için de gereklidir. Havalandırma sayesinde içeri giren temiz hava ile daha zinde kalırsınız, daha verimli çalışırsınız ve sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Image

Bu İçeriği Paylaş